Jak wywołać okres?

Jak wywołać okres

Jak wywołać okres

Spóźniający się okres u kobiety jest powodem do niepokojów i wątpliwości. Nowa sytuacja wzbudza w nich niepewność. Nie wiedzą, czym jest to spowodowane. Dla jednych jest to pierwszy objaw tego, że w ich organizmie dzieje się coś niepokojącego. Dla innych z kolei jest to ewidentnie pierwszy symptom błogosławionego stanu. Ale wcale tak nie musi być!

Miesiączka może opóźniać się z wielu powodów, m.in. z nadmiernego stresu, chorób czy zmienionym klimatem. Dlatego też wiele pań zastanawia się, czy i w jaki sposób można wywołać okres domowymi sposobami.

Domowe sposoby wywoływania miesiączki

1.      Pomocne w wywoływaniu skurczów macicy jest wzięcie gorącej kąpieli lub wykonanie kilku forsujących ćwiczeń.

2.      W niektórych przypadkach dobrze działa wypicie lampki czerwonego wina czy innego alkoholu.

3.      Przeglądając fora internetowe często można spotkać się z informacją, że zażycie dwóch tabletek nospa również wywołuje krwawienie.

4.      Pomocna w wywołaniu miesiączki może być herbatka z czarnej malwy. Jednak należy pamiętać, że są to zioła, które nie zawsze nasz organizm będzie tolerował. Oczywiście można ich spróbować, jeśli okres nie nadchodzi. Powszechnie wiadomo, że zioła posiadają właściwości krwotoczne, ale paradoksem jest to, że również w krwawieniu zapobiegają, co niewątpliwie nie jest już takie obojętne dla naszego stanu zdrowia, gdyż może dojść do zmniejszenia się krzepliwości krwi. Mimo wszystko ziół nie powinnyśmy stosować bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

5.      Jeśli miesiączka nie nadchodzi bezwzględnie powinnyśmy udać się do lekarza ginekologa, który po stosownych badaniach ewentualnie wykluczy ciążę i przepisze nam luteinę bądź inne tabletki hormonalne.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki uboczne zastosowanych wyżej domowych metod wywoływania okresu. W każdej tego rodzaju sytuacji w pierwszej kolejności należy udać się do specjalisty, który pomoże zdiagnozować problem i dobierze odpowiednie środki leczenia.

Tags:

2 Komentarzy

Trackback  •  Comments RSS

  1. she pisze:

    A co z octem.? Przeczytałam że wypicie octu rozcienczonego z woda przystpiesz, a na innym forum przeczytalam ze opoznia, jak to jest?

  2. paula28 pisze:

    czesc ja mam taki problem ze 18stycznia poroniłam i do dzisiaj nie mam okresu nie wiem jak go mam wywołać? pomozcie prosze.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top