Jak usunąć plamy po antyperspirancie?

Jak usunąć plamy po antyperspirancie

Jak usunąć plamy po antyperspirancie

Ci, którzy regularnie stosują antyperspiranty, doskonale wiedzą, że choć skutecznie chronią nas przed poceniem, to jednak nie zabezpieczają naszych ubrań przed plamami. W szczególności na jasnych ubraniach pojawiają się z czasem nieestetyczne żółte przebarwienia. Dzieje się tak z uwagi na działanie potu i wysokiej temperatury. A jeśli dodatkowo używany antyperspirantów w sztyfcie, tym bardziej problem przybiera na sile, ponieważ kosmetyk głęboko wnika w strukturę tkaniny.

Dlatego, jeśli chcemy sprać brzydko wyglądającą plamę po preparacie, należy ją wcześniej zaprać, w zależności od rodzaju i koloru tkaniny.

Skuteczne sposoby na usunięcie plam po antyperspirancie

Plamy na jasnych ubraniach wykonanych z bawełny pierzemy ręcznie w letniej wodzie z dodatkiem mydła i amoniaku, stosując proporcję 1 łyżeczki na 1 litr wody.

Plamy na kolorowych ubraniach bawełnianych usuwamy piorąc je w wodzie z octem, stosując proporcję 4 łyżeczek octu na 3 litry wody.

Ślady po antyperspirancie na tkaninach wykonanych z jedwabiu usuwamy, mocząc je w wodzie z sodą oczyszczoną, a potem ścierając plamę miękką szmatką. A zabrudzenia z kolorowego jedwabiu – poprzez pranie w wodzie z dodatkiem mydła, a potem w wodzie z dodatkiem amoniaku.

Równie skutecznym sposobem jest zamoczenie tkaniny w wodzie z solą albo potarcie plamy szmatką zwilżoną mieszanką wody i spirytusu, według proporcji 1:1.

Na białe koszule i koszulki można zastosować rozcieńczoną wodę utlenioną albo mieszankę z sody oczyszczonej, soli i wody utlenionej lub pasty do zębów z sodą oczyszczoną.

Jeśli mimo wszystko domowe sposoby nie powiodły się, zawsze można użyć odplamiacza, np. Vanish lub wybielacza z chlorem, np. Ace. Postępowanie jest takie, jak opisał to producent na ulotce.

Pamiętajmy, że przed użyciem jakiegokolwiek środka należy upewnić się, czy nadaje się do pranych przez nas tkanin. Czasem może się zdarzyć, że preparat może mieć za silne działanie i efektem będzie odbarwienie się koloru w miejscu jego aplikacji.

Tags:

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top