Jak osłonić taras przed wiatrem?

Jak osłonić taras przed wiatrem

Jak osłonić taras przed wiatrem

Silne wiatry mogą być bardzo dokuczliwe. Zwłaszcza posiadaczom balkonów czy tarasów. W wietrzną pogodę trudno o przebywanie w nich. Dodatkowo, z naszego domu ucieka ciepło. Dlatego warto podjąć stosowne kroki, aby jak najbardziej osłonić taras przed wiatrem.

A sposobów jest na to kilka. Szczegóły są opisane w poniższym artykule.

Ochrona tarasu oraz balkonu przed wiatrem

Świetnym sposobem na osłonięcie balkonu czy tarasu przed wiatrem jest uprawianie płożących roślin, które w miarę wzrastania będą wspinać się po drabinkach, czy kratkach balkonowo-tarasowych. Dodatkowym atutem tego rozwiązania będzie osłonięcie się przed dociekliwymi spojrzeniami sąsiadów czy tez przechodniów. Rośliny balkonowe stanowią dobrą ochronę przed wiatrem, a dodatkowo naprawdę efektownie wyglądają.

Jeszcze innym sposobem ochronienia tarasu czy balkonu przed wiatrem jest wykorzystanie mat, parawanów, osłon z wikliny czy bambusa lub drewna, których w hipermarketach budowlanych nie brakuje. Dodatkowo zapobiegają przed hałasem czy działaniem promieni UV. Stanowią również zabezpieczenie przed wychylaniem się z balkonu dzieci, ucieczkami zwierząt itp.

Aby osłonić się przed wiatrem można również zastosować ciasno wyplecione ścianki, np. z wikliny, które są nie tylko bardzo trwałe, ale również estetycznie się prezentują.

Innym pomysłem są rolety zewnętrzne balkonowe, montowane do balkonu sąsiadów z góry.

Pomysłów jest więc wiele – tylko od Ciebie zależy, na które rozwiązanie się zdecydujemy i które będzie bliższe naszym oczekiwaniom.

Jak osłonić taras przed wiatrem? – porady video

Poniżej film przedstawiający zastosowanie osłon balkonowych w celu ochrony przed wiatrem.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=D_f3i-SyEyA[/youtube]

Tags:

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top