Jak obciąć psu pazury?

Jak obciąć psu pazury

Jak obciąć psu pazury

Bardzo ważnym elementem codziennej pielęgnacji naszego zwierzaka jest systematyczne obcinanie mu pazurów. W szczególności wtedy, kiedy jest to pies domowy. Każdy właściciel tego czworonożnego przyjaciela powinien o tym pamiętać. 

Jeśli jednak nie wiesz, jak się do tego zabrać, koniecznie musisz przeczytać poniższy artykuł, a potem obejrzeć filmik instruktażowy, z którego krok po kroku dowiesz się, jak prawidłowo obciąć zwierzakowi pazury.

Będą Ci potrzebne:

  • ostre nożyczki do obcinania psich pazurów (nigdy nie używamy nożyczek, z których sami na co dzień korzystamy),
  • puder,
  • psie ciasteczka,
  • pomocnik, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Do obcinania psich pazurów najlepiej przystąpić, kiedy nasz zwierzak jest spokojny. Wtedy zadanie będzie o wiele łatwiejsze do wykonania. W przeciwnym wypadku warto zadbać o towarzystwo pomocnika, który wspomagać nas będzie w tym zabiegu. Pamiętajmy, aby była to osoba, którą pies zna, aby nie przejawiała względem niej agresji.

Zanim zaczniemy obcinać pazury, dokładnie je obejrzyjmy i zlokalizujmy żyłkę, czyli ciemną część w pazurze psa. Jeśli nasz pupil ma jasne pazury, wtedy nie powinno być większego problemu. Jeśli jednak są one ciemne, nie wykluczone, że konieczna będzie wcześniejsza konsultacja z weterynarzem.

Obcinanie rozpoczynamy od brzegu pazura, a potem stopniowo schodzimy do korzenia. Cięcie wykonujemy jednym, zdecydowanym ruchem. Gdyby zdarzyło się, że pazur zacznie krwawić, wtedy należy docisnąć do niego wacik i trzymać tak długo, aż przestanie lecieć z niego krew.

Gdy z sukcesem zakończysz obcinanie psich pazurów, pamiętaj aby pupila za to odpowiednio nagrodzić.

Jak obciąć psu pazury? – porady video

 

Szczegóły obcinania psich pazurów przedstawia poniższy film

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DYxK9DnAl_o[/youtube]

Powodzenia!

Tags:

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top